Sbíráme a poznáváme houby

Školní družina v Javorníku je nedílnou součástí vzdělávacího procesu v základní škole Javorník. Hlavní motto této družiny, „S úsměvem a pohybem“, vyplývá především z jejího zaměření. Naším cílem je to, aby děti měly po vyučování dostatek prostoru k vybití energie nashromážděné během vyučování a k pohybovým aktivitám, které po dopoledním vyučování potřebují. Nedílnou součástí družiny jsou také rukodělné, výtvarné, dramaticko-výchovné a volnočasové aktivity.

Provozní doba družiny je od 12:20 hodin do 15:20 hodin. Měsíční poplatek činí 50 Kč.

Družina je umístěna v největší a nejsvětlejší třídě školy, děti zde mají dostatek prostoru pro své zájmy. Mohou využívat moderní televizi s DVD přehrávačem, interaktivní tabuli, CD přehrávač, notebooky, spoustu didaktických her a stavebnic. Často také využívají počítačovou učebnu s připojením na internet, která je umístěna ve druhé třídě. K dispozici je také velká školní zahrada, arboretum a dobře vybavená tělocvična.

Z NAŠICH ČINNOSTÍ VYBÍRÁME:

• návštěvy dopravního hřiště
  • Halloweenské čarování a naši dýňoví panáčci ze školní zahrady
  • Korálkové odpoledne s rodiči
  • pravidelná cvičení v tělocvičně školy a na školní zahradě
  • sportování na stadionu ve Svitavách
  • návštěvy výstav a divadelních představení
  • bruslení na „Kulkáči“ a sáňkovačka v okolí školy
  • nácvik vystoupení a dramatizace pohádek na vánoční besídku a ke Dni matek
  • drakiády
  • Karnevalové juchání
  • vycházky po okolí obce